Kipróbáltuk, teszteltük, Glatt Andor üzletfejlesztési igazgatónk Amiről MI-ndenki beszél. De MI-re használjuk? című előadásában meg is osztotta a tapasztalatokat.
Szeptember 26-án telt házzal zajlott a recruiTECH BLUE 2024 konferencia. Köszönjük standunk látogatóinak az érdeklődést, a pozitív visszajelzéseket és hogy kitöltötték rövid kérdőívünket!
Glatt Andor üzletfejlesztési igazgatónk előadására rengetegen voltak kíváncsiak, ami azt mutatja, hogy a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazása igazán forró téma. Talán pont azért, mert tavaszi felmérésünk alapján az derült ki, hogy jelenleg a megkérdezett vállalatoknak csupán 3,6%-a használ MI-t a toborzásban, viszont 17,5% tervezi valamilyen formában használni.
Arra a kérdésre, hogy milyen feladatoknál tudják elképzelni az MI használatát a toborzásban a CV-k előszűrése (66%), kapcsolattartás a jelentkezőkkel (58%) és az időpontok szervezése (58%) kapták a legtöbb szavazatot.
Glatt Andor megvizsgált három MI-rendszert - a ChatGPT-t, a Geminit és a Copilotot -, hogy mire lehet már most használni őket a toborzásban.
- Első lépésként álláshirdetést fogalmaztatott meg velük. Az eredmények azt mutatták, hogy mindegyik korrekten megfogalmazta a hirdetést, de a vállalat arculatához is illeszkedő, fiatalos, lendületes, ütős anyagot csak többszöri pontosító és „noszogató” feladat megfogalmazás után sikerült belőlük kicsikarni.
- Ezután előadónk az MI előválogatási (screening) képességeit tesztelte. A feladat tapasztalt projektvezető előszűrése volt tizenhat CV alapján. Az előválogatást Glatt Andor is elvégezte és azt tapasztalta, hogy két MI-rendszer javaslatai 50 %-ban találkoztak az ő értékelésével, míg a harmadik MI még a 40%-ot sem érte el.
- Végül az elutasítólevél megírását mindhárom MI-rendszer hibátlanul, udvariasan, választékosan oldotta meg.
Mi ebből a tanulság? Az MI, meggyorsítja a toborzás folyamatát, de egyelőre még nem alkalmas minden feladatra, fenntartásokkal kel használni. Viszont rendkívül gyorsan fejlődik…