Ugrás a tartalomra

Hamarosan becsengetnek a Kodolányi Egyetemen is

Indulnak a HR-szakirányú továbbképzések a NEXON Tanszék közreműködésével. Szerezzen piacképes diplomát!

Már lehet jelentkezni a Kodolányi János Egyetem és A NEXON Tanszék közös szervezésében 2023. szeptemberében induló HR-szakirányú továbbképzéseire.

Kiváló szakemberektől, a legújabb trendeket megismerve tanulhat és szerezhet piacképes diplomát az évek óta nagy sikerrel zajló Személyügyi Üzleti Szervező, valamint a tavaly elindult és júniusban már 29 diplomát kiadott Digitális HR Business Partner szakirányú továbbképzéseken.

A képzések átfogó ismeretet nyújtanak a HR, az üzleti menedzsment, a belső képzések, valamint a humáninformatika területén. Az egyetemi oktatók mellett a NEXON és külső, vállalati szakemberek osztják meg a hallgatókkal gyakorlati tudásukat. 

dr. Hollmann Orsolya, Kodolányi Egyetem „A személyügyi üzleti szervező szakirányú továbbképzési szakot elsősorban azoknak ajánljuk, akik más területről szeretnék átképezni magukat HR-szakemberré. Itt az üzleti élet igényeinek megfelelő szakismereteket sajátíthatnak el, gyakorlatorientált képzéssel piacképes diplomát kapnak a kezükbe” – nyilatkozta dr. Hoffman Orsolya a KJE felnőttképzési- és nemzetközi rektorhelyettese.  

“A DHRBP képzésünket pedig a már gyakorlattal rendelkező HR-szakembereknek ajánljuk, akik HR-tudásuk, kvalifikációjuk mellé humáninformatikai és üzleti döntéstámogató ismereteket kívánnak szerezni.”

dr. Henczi Lajos, NEXONDr. Henczi Lajos c. egyetemi tanár rámutatott arra az ismert tényre, hogy a „Kodolányi János Egyetem, mint magánegyetem, új tulajdonosi kézbe került. Az ’új gazdák’ első intézkedéseikkel megerősítették, hogy megtartva a jelenlegieket, gazdagítani kívánják a szakirányú továbbképzések kínálatát, mert Európában és szerte a világon sebes ütemben kerülnek kialakításra olyan továbbképzések, melyek rövid ideig tartanak, ezáltal lehetővé teszik a munkavállalók számára, hogy rugalmasan alakítsák ki személyre szabott tanulási pályájukat és karrierlehetőségeiket. 

A zöld és digitális gazdaságba való átmenet során kitapintható HR-trendek közül hármat kívánok megemlíteni. Elsőként azt, hogy – a munka világában – egyre inkább halványul az egyetemi diploma fénye, mert a munkaadók, de a munkavállalók is egyre inkább az olyan képzéseket keresik, amelyek a munkafeladataik ellátásához szorosan kapcsolódó kompetenciákat fejlesztik.

Másodikként pedig azt, hogy egyre többen érkeznek a HR területére – mutatva a szakma reputációjának erősödését - olyan szakemberek, akik korábban az üzleti élet más területein dolgoztak. Ők viszont hiányában vannak a HR-tevékenységek eredményes elvégzéséhez szükséges alapkompetenciáknak, amelyek megszerzését az egyetem személyügyi üzleti szervező szakirányú továbbképzése produktívan tudja támogatni, hisz a képzés átfogja a HR-tevékenységek minden releváns elemét a munkaerő bevonzásától, a megtartáson, a fejlesztésen, a karrier- és tehetségmenedzsmenten keresztül egészen az elbocsátásig.

A harmadik jól kitapintható tendencia, hogy változik a HR-tevékenységek fókusza és tartalma. A HR aktivitások középpontjába egyre inkább az üzleti folyamatok és vezetői döntések támogatása kerül. A piacon kapható szoftverek, robotok és mesterséges intelligencia alapú megoldások képesek hathatós támogatást nyújtani a HR-folyamatok digitalizálásához. A mind több szervezetet érintő változások teszik szükségessé, hogy a felsőoktatásban is megjelenjenek olyan szakirányú (tovább)képzések, amelyek elősegítik a digitális szolgáltatások hatékony alkalmazásához szükséges speciális HR-kompetenciák fejlesztését. Úgy gondolom, hogy nincs messze az a jövőbeni megoldás sem, amikor – ötvözve a rövid ciklusú képzések és az egyetemi végzettséget nyújtó pl. egy éves mesterképzéseket -, a Személyügyi üzleti szervező és a Digitális HR Business Partner szakirányú továbbképzéseinkből – a szükségszerű átalakításokat követően - diplomát és MA-végzettséget adó képzések lesznek”.

Miterliné Kovács Edit „A HR megváltozott feladatkörére ad választ a  Digitális HR Business Partner szakirányú továbbképzés , amely erősen humáninformatikai és adatvezérelt vezetői döntéstámogató fókuszú” – mutat rá Miterliné Kovács Edit c. egyetemi docens, a NEXON Digitális HR Business Partner tanácsadója, aki a képzés kezdeményezője és nagy tapasztalattal rendelkező digitalizációs és agilis transzformációs szakember. „Az alapvető munkaügyi nyilvántartások digitalizációja gyakorlatilag már lezajlott Magyarországon. A következő lépés ezért az, hogy a HR a vezetőség munkaerőmegtartó stratégiai partnerévé lépjen elő, a munkaerőgazdálkodás akut problémáit jelző, Power BI alapú, HR mutatószámrendszer fejlesztésével, a  döntési információk kinyerésével és a vezetők naprakész döntéstámogatásával. A szakirányú továbbképzés ezért erősen fejleszti a gazdaságstatisztika, az üzleti és HR stratégia, a HR kulcs mutatószámok (KP) képzésének kompetenciáit. 

A HR másik fontos feladata, hogy agilis szemlélet átadásával segítse a vezetőket a tanuló szervezet kialakításában és a dolgozói elkötelezettség növelésében. Ehhez elengedhetetlen a HR-folyamatok teljes átvilágítása, a munkavállalói élmény megteremtése agilis szemlélettel, valamint a HR széles körű digitalizációjával. Ahhoz, hogy ez teljesülhessen, a szakirányú továbbképzés kiemelt helyen kezeli az alábbi kompetenciák fejlesztését: üzleti és HR-folyamatmodellező tudás, a haladó HR-technológiák ismerete, humáninformatikai rendszer ismeret, projektvezetési kompetenciák.

Ezért tartottuk fontosnak, hogy egy ilyen hiánypótló, gyakorlat-orientált szakirányú továbbképzés elindítását kezdeményezzük a Kodolányi Egyetemmel, ami reflektál az aktuális munkáltatói igényekre. 
Nagy örömünkre óriási érdeklődés kísérte e szakunkat már az indulás első évében és magas hallgatói elégedettséggel zárult 2023 júniusában.

Idén ősszel ismét várjuk az érdeklődőket, a szak indításának második évében.
Azon  munkáltatók számára, akik a HR folyamatok auditjában gyakorlatot szerzett, humáninformatikai projektek előkészítésében és levezetésében jártas digitális HRBP-t keresnek, valamint az Excel és üzleti intelligencia (BI) modern eszközeit használni képes és ezért hatékony vezetői döntéstámogatást nyújtani képes, HR analitikákat fejlesztő és a fluktuációs okokat, trendeket, összefüggéseket felismerni és interpretálni képes HR-tanácsadókat, HR-kontrollereket várnak soraikba, feltétlenül javasoljuk, hogy az ezen a szakon végzettek közül keressék elsődlegesen jövendő HRBP vagy HR-tanácsadó munkatársukat.”
 

Bővebb információ és jelentkezés a Kodolányi Egyetem weboldalán:

Személyügyi Üzleti Szervező

Digitális HR Business Partner

HR-szakirányú képzések a Kodolányi Egyetem és a NEXON szervezésében

 

Share Everywhere

Lépjünk kapcsolatba
 
Ügyfélszolgálatunk száma: +36 1 450 2210
Központi telefonszámunk: +36 1 465 5100